Doserat Collier / Halsband med odlade pärlor & lås av 835 Silver.
Stämplad.
Pärlcollier armband med odlade pärlor & lås av 925 Sterling silver.
Stämplad.
Längd halsband: 53 cm
Längd armband: 22,5 cm
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage & repor, inga övriga anmärkningar.
Pearl Necklace & Bracelet Silver from the 20th century.
Necklace with cultured pearls & lock of 835 Silver.
Stamped.
Pearl necklace bracelet with cultured pearls & lock of 925 Sterling silver.
Stamped.
Length necklace: 53 cm
Length bracelet: 22.5 cm
Condition report: Minor use wear & scratches, no other remarks.
750 SEK | 2018-12-12 12:45 |
700 SEK | 2018-12-28 16:41 |
300 SEK | 2018-12-28 12:39 |
150 SEK | 2018-12-26 18:59 |
100 SEK | Startpris |