Bestående av halsband, örhängen & ett brosch.
Tillverkade av silver med renhetsgrad 830.
Stämplade.
Längd halsband: 45 cm
Diametermått örhängen: 13,5 mm
Längd brosch: 41 mm
Total vikt: 42,44 gram
Konditionsrapport: Mindre repor & bruksslitage, inga övriga anmärkningar.
Jewelery set Silver with grenades from the 20th century.
Comprising necklace, earrings & a brooch.
Made of silver with a purity of 830.
Stamped.
Length necklace: 45 cm
Diameter earrings: 13.5 mm
Length of the brooch: 41 mm
Total weight: 42.44 grams
Condition report: Smaller scratches & Use wear, no other remarks.
2 000 SEK | 2018-12-25 21:30 |
1 900 SEK | 2018-12-12 12:45 |
100 SEK | Startpris |