Tillverkad av 18k rött & vitt guld besatt med en briljantslipad diamant om c.a 0,07 ct.
Stämplar: 750
Inre diametermått: 17 mm
Total vikt: 5,23 gram
Konditionsrapport: Repor & bruksslitage, Mindre märken, inga övriga anmärkningar.
Ring 18K Gold with a brilliant cut diamond from the 20th century.
Made of 18k red & white gold with a brilliant cut diamond of about 0.07 ct.
Stamped: 750
Internal diameter: 17 mm
Total weight: 5.23 grams
Condition report: Scratches & use wear, Smaller marks, No other remarks.
750 SEK | 2018-12-12 12:45 |
700 SEK | 2018-12-28 16:22 |
250 SEK | 2018-12-16 17:07 |
100 SEK | Startpris |