Fyr-radig bismarcklänk tillverkad av: Götes Guldvaror, Göte Engström, Köping.
Obs, Stämplad 18K guld men syratestad, tillverkad av silver.
Total längd: 20,5 cm
Bredd: 23,5 mm
Vikt: 34,87 gram
Konditionsrapport: Repor & bruksslitage, En länk är defekt, Saknar en låsning, Inga övriga anmärkningar.
Bracelet Bismarck Link Silver 1972
4-row link made by: Götes Guldvaror, Göte Engström, Köping.
Note, Stamped 18K gold but tested, made of silver.
Total length: 20.5 cm
Width: 23.5 mm
Weight: 34.87 grams
Condition report: Scratches & Use wear, One link is defective, Missing one lock, No other remarks.
700 SEK | 2018-12-28 16:05 |
650 SEK | 2018-12-03 12:29 |
350 SEK | 2018-12-23 13:12 |
100 SEK | Startpris |