Konstnär född: 1930
"Koskalle"
Signerad: Zadig-62
Utställd på Lunds konsthall 1972.
Mått på duk: 100 x 81 cm
Konditionsrapport: Mindre slitage på ram, Mindre krackelyr & åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar.
Jacques Zadig Oil on canvas
Artist born: 1930
"Cow Skull"
Signed: Zadig-62
Exhibited at Lund Art Hall 1972.
Dimensions on canvas: 100 x 81 cm
Condition report: Minor wear on frame, Minor craquelure & age-based wear, No other remarks.
1 200 SEK | 2018-10-22 17:54 |
1 100 SEK | 2018-11-30 13:41 |
750 SEK | 2018-11-20 20:09 |
250 SEK | 2018-11-17 16:40 |
100 SEK | Startpris |