Patinerad Brons.
Möjligen design av Anna Petrus.
Med motiv av en sjöjungfru.
Märkt: Ystad Brons Sweden
Höjd: 25 cm
Diametermått: 28,5 cm
Konditionsrapport: Personlig gravyr, Mindre repor, märken & åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Bowl Ystad Bronze Sweden from the 20th century.
Patinated Bronze.
Possible design by Anna Petrus.
With the motif of a mermaid.
Marked: Ystad Brons Sweden
Height: 25 cm
Diameter: 28.5 cm
Condition report: Personal engraving, Smaller scratches, marks & age-based wear, No other remarks.
950 SEK | 2018-09-10 21:47 |
900 SEK | 2018-09-27 22:54 |
400 SEK | 2018-09-20 07:56 |
100 SEK | Startpris |