Formgivare född: 1931
Glaserat stengods.
Märkt: Gustavsberg Sweden, Lisa L, Drabant-1.
Höjd: 27 cm
Bredd: 17 cm
Konditionsrapport: Ett mindre obetydligt nagg på baksida kant, Inga övriga anmärkningar.
Lisa Larson Wall Relief "Drabant 1" from the 20th century.
Designer born: 1931
Glazed stoneware.
Marked: Gustavsberg Sweden, Lisa L, Drabant-1.
Height: 27 cm
Width: 17 cm
Conditional Report: A minor chip on the back edge, No other remarks.
1 100 SEK | 2018-09-10 21:18 |
1 100 SEK | 2018-09-23 17:51 |
500 SEK | 2018-09-17 22:22 |
100 SEK | Startpris |