Troligtvis tillverkad under 1900-talets mitt.
Knackad dekor med hänklar av lejon-motiv.
Höjd: 55,5 cm
Diametermått: 20,5 cm
Konditionsrapport: Fläckar, åldersbaserat slitage, mindre bucklor, inga övriga anmärkningar.
Floor Urn with handels made of brass.
Probably made in the middle of the 20th century.
Hammerd decor with pendant of lion motifs.
Height: 55.5 cm
Diameter: 20.5 cm
Condition report: Stains, age-based wear, minor buckles, no other remarks.
100 SEK | 2018-09-10 22:44 |
100 SEK | Startpris |