Konstnär född: 1922
Tillverkade av trä med dekor av textil & metall.
Mestadels märkta med etikett: Westerbotia Salander Robertsfors.
Höjd mellan: 20,5-28,5 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, Mindre saknade detaljer, inga övriga anmärkningar.
Clara Salander Wood sculptures "Westerbotia" from the 20th century. (9pcs)
Artist born: 1922
Made of wood with decor of textile & metal.
Mostly labeled: Westerbotia Salander Robertsfors.
Height between: 20.5-28.5 cm
Condition report: Minor age-based wear, Minor missing details, No other remarks.
1 800 SEK | 2018-09-28 16:09 |
1 700 SEK | 2018-09-28 16:02 |
650 SEK | 2018-09-10 22:43 |
650 SEK | 2018-09-18 16:35 |
400 SEK | 2018-09-18 13:39 |
300 SEK | 2018-09-17 22:22 |
100 SEK | Startpris |