Signerad med blyerts: K.A Pehrson 91
Numrerad: 48/150.
Tryckt på Arches papper.
Proveniens: Arvskifte från konstnären Karl Axel Pehrson till nuvarande ägare.
Totalmått: 65 x 50 cm
Löst blad / Saknar ram.
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, Mindre repor, inga övriga anmärkningar.
Karl Axel Pehrson 1921-2005 Silk screen
Signed with pencil: K.A Pehrson 91
Numbered: 48/150.
Printed on Arches paper.
Provenance: Heritage from the artist Karl Axel Pehrson to the present owner.
Total dimensions: 65 x 50 cm
Loose paper / missing frame.
Condition report: Minor age-based wear, Smaller scratches, No other remarks.
1 000 SEK | 2018-08-03 15:18 |
950 SEK | 2018-08-03 16:58 |
850 SEK | 2018-07-09 19:07 |
800 SEK | 2018-08-01 22:29 |
600 SEK | 2018-07-22 12:49 |
500 SEK | 2018-07-20 23:35 |
100 SEK | Startpris |