Dahlgren Ab Hovjuvelerare G A.
År: 1944
Inre diametermått: 19 mm
Hallbergs Guldsmeds Ab C G, Stockholm.
År: 1950
Inre diametermått: 21,5 mm
Total vikt båda ringar: 7,3 gram
Konditionsrapport: Personlig gravyr i båda, Mindre repor, bucklor & åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar.
A pair of rings 18K Gold
Year: 1944
Internal diameter: 19 mm
Year: 1950
Internal diameter: 21.5 mm
Total weight of both rings: 7.3 grams
Condition report: Personal engraving in both, Smaller scratches, bumps & age-based wear, no other remarks.
1 500 SEK | 2018-07-20 14:16 |
1 400 SEK | 2018-07-26 05:23 |
850 SEK | 2018-07-24 20:50 |
400 SEK | 2018-07-22 23:41 |
100 SEK | Startpris |