Mellanlägg tillverkad av 14k guld samt ametister.
Stämplad med svensk kontrollstämpel & 18k.
Odlade pärlor med diametermått: 8 mm
Total längd: 59 cm
Konditionsrapport: Mindre repor & bruksslitage, inga övriga anmärkningar.
Pearl necklace with 18K Gold lock
Intermediate made of 14k gold and amethyst.
Stamped with Swedish control mark & 18k.
Cultured pearls with diameters: 8 mm
Total Length: 59 cm
Condition report: Smaller scratches & use wear, no other remarks.
1 600 SEK | 2018-08-03 16:18 |
1 500 SEK | 2018-07-17 12:58 |
650 SEK | 2018-07-24 11:15 |
100 SEK | Startpris |