Tyskland.
Signerad med blyerts: Max Ernst
Numrerad: 4/5
Plåtmått: 15 x 10 cm
Konditionsrapport: Slitage på ram & mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar.
Max Ernst 1891-1976 Etching & Aquatint.
Germany.
Signed with pencil: Max Ernst
Numbered: 4/5
Plate size: 15 x 10 cm
Condition report: Wear on frame & Minor age-based wear, no other remarks.
4 800 SEK | 2018-07-06 12:01 |
4 600 SEK | 2018-07-06 16:03 |
4 200 SEK | 2018-07-06 08:32 |
3 000 SEK | 2018-06-26 12:11 |
2 800 SEK | 2018-06-07 16:48 |
1 400 SEK | 2018-06-23 19:21 |
100 SEK | Startpris |