Med varierat motiv, bland annat samer & renar.
Stämplade mellan år 1936-1941.
Stenudd Karl, Gällivare.
Same Silver.
Höjd:3 cm
Diametermått: 7 cm
Total vikt: 326 gram
Konditionsrapport: Monogramsignerade, Repor & åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar.
11 Punsch cups made of Silver.
With varied motifs, including Sami & Reindeers.
Stamped between 1936-1941.
Stenudd Karl, Gällivare.
Height: 3 cm
Diameter: 7 cm
Total weight: 326 grams
Condition Report: Monogram signed, Scratches & Age-based wear, No other remarks.