Odlade pärlor.
Stämplad: ANA, 18k, Troligtvis Nordiska Affineriet Ana Ab, Helsingborg.
Längd c.a: 17mm
Total vikt: 1,4 gram
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, bruksslitage, Mindre stötmärken på pärlor, inga övriga anmärkningar.
A pair of earrings 18k Gold with cultured pearls.
Stamped: ANA, 18k, Most likely Nordiska Affineriet Ana Ab, Helsingborg.
Length c.a: 17mm
Total weight: 1.4 grams
Condition Report: Age-based wear, Use wear, Minor punctuation on pearls, No other remarks.
600 SEK | 2018-04-26 08:34 |
550 SEK | 2018-04-27 17:09 |
450 SEK | 2018-04-25 21:50 |
450 SEK | Startpris |