Tillverkad av både rött & vitt guld.
Briljantslipade diamanter om totalt c.a 0,4 ct.
Stämplade: 750
Längd c.a: 18 mm
Total vikt: 3 gram
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, ena örhänget saknar 3st stenar, inga övriga anmärkningar.
A pair of earrings 18k made of both red & white gold.
Brilliant cut diamonds totaling approximately 0.4 ct.
Stamped: 750
Length c.a: 18 mm
Total weight: 3 grams
Condition report: Minor use wear, one earring missing 3 stones, no other remarks.