Lergods, Uppsala ekeby.
Höjd:34 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, Mindre sprickbildning på betarna, inga övriga anmärkningar.
Vicke Lindstrand 1904-1983 Elephant UE
Ceramics, Uppsala ekeby, Sweden.
Height: 34 cm
Condition report: Less age-based wear, Less cracking, No other remarks.