Polykrom dekor tillverkad av stengods.
Signerad med studiohanden samt märkt: Sweden 196.D I.
Gustavsberg.
Mått: 20 x 20 cm
Konditionsrapport: Mindre slitage som är åldersbaserat, inga övriga anmärkningar.
Stig Lindberg 1916-1982 Plate "Karneval"
Polycrom decor made of stoneware.
Signed with the studio hand as well as marked: Sweden 196.D I.
Gustavsberg.
Dimensions: 20 x 20 cm
Condition report: Minor wear, age-based, no other remarks.