Oidentifierad konstnär
Signerad: R-Algoot-80 med blyerts samt Borlänge by efter skiss 1949 torrnåltryck -80 m.s.l
Plåt mått: 21 x 20 cm
Konditionsrapport: Slitage på ram, något vågig yta, inga övriga anmärkningar.
Unknown artist dry point motif from Borlänge
Unidentified artist
Signed: R-Algoot-80 with pencil and Borlänge city after sketch 1949 dry point -80 m.s.l
Plate dimensions: 21 x 20 cm
Condition report: Wear on frame, slightly wavy, no other remarks.
100 SEK | 2018-02-08 14:03 |
100 SEK | Startpris |