11127. Okänd Konstnär Porträtt Olja på duk 1800-tal

Oidentifierad konstnär.
Osignerad.

Mått på duk: 42 x 35 cm

Konditionsrapport: Ställvis mindre krackelyr, Mindre färgsläpp, Inga övriga anmärkningar.

Unknown Artist Portrait Oil on Canvas 19th Century
Unidentified artist.
Unsigned.

Dimensions on canvas: 42 x 35 cm

Condition report: Craquelure, Less color loss, No other remarks.

Varunr 11127
Skick Begagnat
Placering SR

10 December 2017 15:34

Utrop 1200 SEK

500 SEK2017-11-23 17:51
450 SEK2017-11-29 13:33
100 SEK Startpris

Webauktion

Välkommen att delta på vår stora webauktion i December!
Alla objekt kommer att avslutas Söndagen 2017-12-10 mellan kl 15:00-23:00.

Du kan redan nu granska objekten, ställa fler frågor eller lägga ditt maxbud (Kan du inte närvara under auktionen rekommenderar vi dig att lägga ett maxbud i förhand)
Lägger du ett maxbud så kommer systemets dator automatiskt att buda åt dig efter att du kommit över bevakningspriset.

Registreringen är redan nu öppen och vi rekommenderar alla som tänkt vara med att registrera sig i förhand så att inga problem dyker upp nära inpå auktionsdatumet.
Får du problem att registrera dig är du välkommen att kontakta vår support.

Har du ingen möjlighet att lägga bud på internet? Telefonbud är välkomna.

Bud är bindande, du har alltid möjlighet att komma förbi oss & granska objektet innan du lägger bud, alternativt ringa / maila oss om ytterligare konditionsrapport.
Har du frågor? Besök gärna vår hemsida & läs vår FAQ.

Visning: Välkommen att granska alla objekt i vår lokal på Skolgatan 53 Umeå under våra öppettider för visning.

Transporter:
Du har möjlighet att hämta ut objekten kostnadsfritt i vår lokal i Umeå under våra öppettider för hämtning / lämning.
Vi skickar även paket runt hela världen, besök vår hemsida & läs vår FAQ eller kontakta oss för offert.

Lycka till!
/ Norrlands Auktionsverk AB med personal.

Slagavgift 100 SEK Ink.moms

Andra populära objekt