SVARTSJÖ. Daler 1543. Sista årtalssiffran omgraverad från en 2:a. SM 166 (SM76 156). JH 10. 28,68 g. Tilltalande exemplar med vacker patina. Pleasant specimen with beautiful patina.
Ex Ahlström auktion 52, nr 239.
Grade: 1+ (VF)
27 000 SEK | 2022-09-30 10:59 |
26 000 SEK | 2022-09-30 15:54 |
15 000 SEK | Startpris |