Gustav II Adolf. Kungens död 6 nov 1632. Av Rull. HK 178. Gjuten förgylld silver. 21,65 g. 40 mm. Randskador (varit inefattad?). Kvalitet 1/1+
950 SEK | 2021-01-06 17:09 |
900 SEK | 2021-01-06 17:08 |
650 SEK | 2021-01-06 17:06 |
300 SEK | 2021-01-03 21:28 |
300 SEK | Startpris |