De tyska protestanternas glädjebetygelser över kungens framgångsrika kamp.
Av S. Dattler 1632. Silver. HK 58. Maué 31. 54,72 g. Kantskador/varit hängd. Repor. Korroderad. Edge damages/has been mounted. Scratches. Corroded.
Ex MISAB auktion 38, nr 170.
Grade: 1+ (VF)
4 800 SEK | 2023-09-09 22:48 |
4 600 SEK | 2023-09-09 22:23 |
3 800 SEK | 2023-09-09 16:09 |
3 200 SEK | 2023-09-08 21:34 |
2 000 SEK | 2023-09-04 20:16 |
2 000 SEK | Start price |