Med blomdekor och förgyllning. Mattallrikar 22st, djupa tallrikar 24st, förrättstallrikar 18st, assietter 20st, terriner med underfat 2st samt serveringsdelar 11st. Förgyllningsslitage, repor, bl.a. med fläckar och krackelering. Några delar med skador. (Mattallrikarnas diameter 25,5)
2 500 SEK | 2023-09-08 13:27 |
2 400 SEK | 2023-09-10 10:53 |
2 200 SEK | 2023-09-10 09:24 |
550 SEK | 2023-09-08 19:26 |
200 SEK | 2023-09-08 14:06 |
100 SEK | Startpris |