Med skyddsboett i guld, 1700-talets första hälft, med rik reliefdekor av figurscener. Emaljerad urtavla. Verket signerat. Innerboetten med engelska stämplar, ytterboett ostämplad. Renoverad. (Skyddsboettens vikt 28g, klockans totalvikt exklusive skyddsboett 70,g., diameter 43mm)
25 000 SEK | 2023-06-04 11:33 |
24 000 SEK | 2023-06-03 20:55 |
21 000 SEK | 2023-06-02 00:43 |
18 000 SEK | 2023-06-01 22:17 |
9 800 SEK | 2023-05-24 12:26 |
150 SEK | 2023-06-01 21:55 |
100 SEK | Startpris |