Celadongrön glasyr, med kantonfärger och figural dekor. Förgyllt brätte med dekor av fjärilar, fåglar och blommor. Två kantsprickor, mindre nagg. Repor. (Diameter 29,5)
1 100 SEK | 2023-04-02 11:46 |
1 000 SEK | 2023-04-02 09:19 |
100 SEK | 2023-03-31 21:27 |
100 SEK | Startpris |