Betsat trä. USA, 1930-tal. US Amy Air Corps. märkt med stenciler undertill. Stolar av denna typ användes vid planeringsmöte inför räder under Andra Världskriget, enligt uppgift ska denna vara inköpt från en nedlagd flygbas i England. Repor, märken, sits med slitage.
600 SEK | 2023-02-21 05:07 |
500 SEK | 2023-02-15 20:18 |
450 SEK | 2023-02-20 15:48 |
400 SEK | Startpris |