Kvadratiska. Underglasyrblå dekor. Undertill med Chenghua sigill. Inköpta på Höstens Klassiska 577, Bukowskis, Stockholm. Ett med lagningar och retuscher. Kantnaggar. Enligt uppgift tidigare i Oscar Björcks samlingar. (13x13)
6 000 SEK | 2023-02-17 23:15 |
6 000 SEK | 2023-02-19 11:16 |
5 400 SEK | 2023-02-16 22:34 |
4 800 SEK | 2023-02-15 09:46 |
100 SEK | Startpris |