211. AFFISCH, MONACO GRAND PRIX

Färglitografi, utgiven av Musée de l´Automobiliste, tryckt av Arte, Paris. "2me Grand Prix Automobile, Monaco 6 avril 1930". Efter Robert Falcucci (1900-1989, Frankrike). Signerad och daterad -30 i plåten. 94x60 cm. (Ramens yttermått 102,5x70 cm.) Liten tryckskada i vänster marginal. Ej glasad.

Varunr 242782

7 Februari 2023 19:11

Utrop 1800 SEK

1 200 SEK2023-02-07 19:06
1 100 SEK2023-01-27 08:48
1 100 SEK2023-02-02 12:30
700 SEK2023-01-27 19:51
400 SEK Startpris

Onlineauktion 7 Feb. 2023,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!