Färglitografi, utgiven av Musée de l´Automobiliste, tryckt av Arte, Paris. "2me Grand Prix Automobile, Monaco 6 avril 1930". Efter Robert Falcucci (1900-1989, Frankrike). Signerad och daterad -30 i plåten. 94x60 cm. (Ramens yttermått 102,5x70 cm.) Liten tryckskada i vänster marginal. Ej glasad.
1 200 SEK | 2023-02-07 19:06 |
1 100 SEK | 2023-01-27 08:48 |
1 100 SEK | 2023-02-02 12:30 |
700 SEK | 2023-01-27 19:51 |
400 SEK | Startpris |