51. SKYWAY, PILOTGLASÖGON

Med glas från American optical. 1930/40-tal. Åldersrelaterat slitage, resårband troligen senare. Pilotglasögon av denna typ användes under första delen av andra världskriget, innan standardiserade modeller tagits fram gemensamt av flottan och armen.

Varunr 241922

24 Januari 2023 18:17

Klubbslag4 00 SEK5 00 SEK6 00 SEK 800 SEK26 00 SEK27 00 SEK28 00 SEK29 00 SEK30 00 SEK31 00 SEK

Utrop 1200 SEK

800 SEK2023-01-23 22:07
700 SEK2023-01-10 15:41
400 SEK Startpris

Onlineauktion 24 Jan. 2023,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!