Med glas från American optical. 1930/40-tal. Åldersrelaterat slitage, resårband troligen senare. Pilotglasögon av denna typ användes under första delen av andra världskriget, innan standardiserade modeller tagits fram gemensamt av flottan och armen.
800 SEK | 2023-01-23 22:07 |
700 SEK | 2023-01-10 15:41 |
400 SEK | Startpris |