125609. Udstillingsmontre af massiv fyrretræ, 1950'erne

To-delt udstillingsmontre af massiv lakeret fyrretræ. Underdel med fire døre, vitrineoverdel med sider og fire døre i glas, bag hvilke hylder i glas. H. 200, B. 197, D. 48,5 cm. Nøgler og låse mangler. Aldersrelateret slitage/mærker.

Proveniens: Fra det nu lukkede Skuldelev Legetøjsmuseums samlinger.

Varenr 125609

18 Januar 2023 19:35

Hammerslag26.00 DKK27.00 DKK 10.500 DKK5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK

Vurdering 3000 DKK

3520710.500 DKK2023-01-18 19:33
1050210.000 DKK2023-01-18 19:29
363026.000 DKK2023-01-18 19:30
362724.200 DKK2023-01-18 19:27
362803.800 DKK2023-01-18 17:14
13.000 DKK2023-01-18 15:43
362951.800 DKK2023-01-18 08:07
304811.700 DKK2023-01-16 09:46
 1.500 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms