Med handmålad dekor av vallmo. Tekoppar 11st, tefat 10st, assietter 12st, mjölkkanna, tekanna, sockerskål, kakfat 2st samt gräddkannor 2st. Fem koppar med nagg/sprickor. Assietter med naggar. Sockerskål med lagade hänklar. Tekanna med hänkelspricka. Fläckar, dekorslitage. (Kopparnas höjd 6, diameter 10)
750 SEK | 2022-11-12 21:07 |
700 SEK | 2022-11-13 11:47 |
500 SEK | 2022-11-12 16:11 |
200 SEK | 2022-11-12 12:56 |
100 SEK | Startpris |