Underglasyrblå dekor av landskap och figurer. En undertill med Xianfeng sigill. Naggar, ett lock med omfattande lagningar, ett fat med spricka, repor, fläckar. (Diameter 12,5)
2 600 SEK | 2022-11-13 12:07 |
2 500 SEK | 2022-11-13 11:28 |
1 400 SEK | 2022-11-13 09:18 |
1 400 SEK | 2022-11-13 10:25 |
1 200 SEK | 2022-11-12 10:21 |
1 200 SEK | 2022-11-12 16:29 |
400 SEK | 2022-11-11 07:44 |
300 SEK | 2022-11-10 21:24 |
100 SEK | Startpris |