Mahogny. Svarvade dekorer. Emaljerad urtavla märkt JA Nyström, Stockholm. Lod och pendel finns. Krön med maskaron. Något blekt, ställvis med fanerskador. Bottendekor med skada. Enstaka maskhål. (Höjd 130)
1 800 SEK | 2022-10-21 15:11 |
1 700 SEK | 2022-10-23 10:09 |
950 SEK | 2022-10-22 11:30 |
550 SEK | 2022-10-21 07:59 |
100 SEK | 2022-10-20 19:44 |
100 SEK | Startpris |