Kaffekannan stämpald av Gustav Magnus Åkerblom (Okerblom), St.Petersburg. Med rik reliefdekor av blomster. Delvis förgyllda. Gravyr. Sockerskålen senare stämplad av Fritz Olsson, Luleå. Småbulor. (Kaffekannans höjd 24, vikt 1469g.)
11 500 SEK | 2022-07-31 10:57 |
11 000 SEK | 2022-07-31 11:01 |
8 000 SEK | 2022-07-30 20:16 |
3 000 SEK | 2022-07-28 21:24 |
100 SEK | 2022-07-28 21:13 |
100 SEK | Startpris |