Delvis förgylld. Med filigrandekor. Snarlikt arbeten av Johan Ståhle, Stockholm, verksam 1677‑1687 (1694). Stämplad AH. Småbulor, en fot böjd, lock med bristningar. (Höjd 4,5, diameter 8, vikt 146g.)
9 600 SEK | 2022-07-31 11:50 |
9 600 SEK | 2022-07-31 12:02 |
8 000 SEK | 2022-07-31 11:40 |
4 800 SEK | 2022-07-30 20:47 |
3 000 SEK | 2022-07-29 08:31 |
2 100 SEK | 2022-07-28 21:16 |
2 000 SEK | 2022-07-28 18:41 |
1 600 SEK | 2022-07-28 20:05 |
1 400 SEK | 2022-07-28 18:17 |
1 300 SEK | 2022-07-28 17:35 |
100 SEK | 2022-07-28 17:04 |
100 SEK | Startpris |