Fodral i bemålat trä, med dekorer i brons. Emaljerad urtavla. Urverket signerad Ferdinand Berthoud a Paris. Nyckel finns. Fodralet är senare bemålat, dekorbortfall, sprickor och lagningar. Urtavlan med emaljskador vid uppvridningshål. (Höjd 64)
5 000 SEK | 2022-05-15 11:52 |
4 800 SEK | 2022-05-13 15:02 |
3 000 SEK | 2022-05-15 00:32 |
1 600 SEK | 2022-05-13 09:27 |
1 100 SEK | 2022-05-12 21:23 |
150 SEK | 2022-05-13 09:18 |
100 SEK | Startpris |