Svartmålat och bronserat. Urtavlan signerad A:B:By S no.102. Fodralet med bemålning från 1800-talets slut. Senare sockel medföljer. Nyckel, lod och pendel finns. Slitage, urtavla med fläckar, fodralet med färgsläpp och sprickor. (Höjd 214)
2 200 SEK | 2022-05-15 11:45 |
2 100 SEK | 2022-05-15 08:30 |
300 SEK | 2022-05-14 23:34 |
150 SEK | 2022-05-14 22:21 |
100 SEK | Startpris |