Blåvit dekor med blommor i kobolt, i botten symbol innanför dubbla ringar. Kina, Kangxi 1661-1722. Insidan delvis profilerad. Diameter 16 cm. Lagningar med retuscher. Smärre glasyrsläpp och slitage.
400 SEK | 2022-03-22 17:46 |
350 SEK | 2022-03-22 17:37 |
300 SEK | Startpris |