Kunstnerens egne tryk.
Fire erotiske kompositioner, signerede Ib Spang Olsen og daterede 1966. 14 x 16 cm, 20 x 22 cm, 18,5 x 22,5 cm og 20,5 x 28 cm. Det største med dedikation.
Litografi af tegning til H. C. Andersens 'Rejsekammeraten', signeret Ib Spang Olsen og betitlet. 230,5 x 20 cm.
Proveniens:
Personlige gaver til Hans Hertel fra Ib Spang Olsen 1996 og 1999.
33692 | 1.800 DKK | 2021-11-03 11:34 |
33215 | 1.700 DKK | 2021-11-03 09:18 |
23955 | 1.600 DKK | 2021-10-30 11:23 |
1.500 DKK | Startpris |