Porslin med polykrom och förgylld dekor. Föreställande antikiserande kvinna med krokodil och huvud, Kontinentalserien - Amerika. Juliane Marie-serien, märkt med krönt vågstämpel. Modellnr 12114, se Royal Copenhagen 1930 Juliane Marie Collection Pl 727. Höjd ca 27,5 cm, diameter ca 25,5 cm. Växtdel och pilbåge med avslag, dekornagg.
3 000 SEK | 2021-08-10 18:14 |
2 800 SEK | 2021-08-09 09:55 |
2 600 SEK | 2021-08-06 00:29 |
2 400 SEK | 2021-07-13 13:34 |
2 200 SEK | 2021-07-13 12:18 |
1 900 SEK | 2021-07-10 21:23 |
300 SEK | Startpris |