Porslin med polykrom och förgylld dekor. "Eventyr II" formgiven 1913, Royal Copenhagen. Modell nr 1586, se Royal Copenhagen 1930 Juliane Marie Collection Pl 727. Signerad och daterad 12/5-24. Höjd ca 23 cm. Solfjädern avslipad.
3 400 SEK | 2021-08-10 18:08 |
3 200 SEK | 2021-08-10 06:08 |
2 200 SEK | 2021-08-10 07:30 |
1 500 SEK | 2021-08-09 16:20 |
1 300 SEK | 2021-08-08 16:39 |
1 100 SEK | 2021-08-05 02:29 |
300 SEK | Startpris |