Parianporslin. Mytologiskt motiv med örn och yngling. Tillverkad för 1894. Längd ca 25,5 cm. Lagning och nagg på sockel, retusch på örnens vinge.
1 300 SEK | 2021-08-08 07:42 |
1 200 SEK | 2021-08-10 07:07 |
500 SEK | 2021-08-05 04:47 |
350 SEK | 2021-07-23 17:12 |
300 SEK | 2021-07-13 11:31 |
300 SEK | Startpris |