Ett gustavianskt provinsarbete, omkring 1800 samt en i gustaviansk stil, 1900-talets första del. Vitmålade med bronserad dekor. Kannelerade ben. Den antika stolen med förstärkningar, maskstungen, skadat armlänsfäste, slitage, fogsprickor. (Höjd 88)
200 SEK | 2021-06-06 04:40 |
150 SEK | 2021-06-05 12:50 |
100 SEK | 2021-06-04 11:45 |
100 SEK | Startpris |