Kallskål, Schroeder & Olsson. Skålfat, Gustaf Friedrich Baumann, Hudiksvall, 1790. Djup tallrik, rokoko, utländska stämplar, m.m. Bl.a. med hårt slitage, lagningar, bulor, fläckar, bristningar. (Största diameter 41)
150 SEK | 2021-04-25 11:46 |
100 SEK | 2021-04-23 15:18 |
100 SEK | Startpris |