Porslin. Jugend, omkring år 1900. Underglasyrdekor av vallmo mot svart fond. Höjd 8-11 cm, diameter 7,5-16 cm. Smärre repor, litet nagg på lockets underkant samt obetydliga tillverkningsdefekter.
1 100 SEK | 2021-02-16 18:46 |
1 100 SEK | 2021-02-16 18:48 |
900 SEK | 2021-02-16 18:46 |
450 SEK | 2021-02-16 18:43 |
300 SEK | 2021-02-06 19:15 |
300 SEK | Startpris |