Fodral fanerat i mahogny och valnöt. Dekorer och krönande urna i mässing. Urverk med 18st klangskålar, 2st spelrullar, datum- och månadsangivelse. Urtavlan med text Peter Paulsen Zeist. Lod och pendel finns. Nedre sockel lös, torrsprickor, mindre skador. (Höjd 263)
14 000 SEK | 2021-01-10 11:58 |
13 500 SEK | 2021-01-10 11:58 |
12 500 SEK | 2021-01-10 11:57 |
500 SEK | 2021-01-07 20:42 |
100 SEK | 2021-01-07 19:41 |
100 SEK | Startpris |