Fasettslipat glas. Med förgylld dekor av jaktscener. Beläggningar, ytnaggar, förgyllningsslitage. Mindre mynningsnaggar. (Höjd 32)
Tidigare proveniens familjen Nydqvist, grundare till företaget Nohab, Nydqvist & Holm AB, Trollhättan, Villa Elfhög. Sedan genom arv inom familjen.
2 100 SEK | 2020-12-06 11:25 |
2 100 SEK | 2020-12-06 11:39 |
1 600 SEK | 2020-12-06 09:37 |
800 SEK | 2020-12-05 14:58 |
650 SEK | 2020-12-05 13:16 |
600 SEK | 2020-12-04 19:03 |
500 SEK | 2020-12-04 15:49 |
350 SEK | 2020-12-02 22:37 |
100 SEK | Startpris |