Med rik reliefdekor av draperier, maskaroner och växtlighet. Undertill med graverad text. Otydligt mästarstämpel ?A. Invändigt förgylld. Sannolikt efterdekorerad under 1800-talet, kantlagning. (Höjd 11, diameter 7,5, vikt 320g.)
4 400 SEK | 2020-09-06 12:00 |
4 200 SEK | 2020-09-06 12:04 |
3 000 SEK | 2020-09-06 09:17 |
2 600 SEK | 2020-09-05 18:08 |
2 100 SEK | 2020-09-05 12:26 |
2 000 SEK | 2020-09-04 16:27 |
1 400 SEK | 2020-09-04 11:18 |
1 300 SEK | 2020-09-04 10:35 |
550 SEK | 2020-09-04 00:08 |
500 SEK | 2020-09-03 20:54 |
200 SEK | 2020-09-03 20:02 |
100 SEK | Startpris |