Med blomdekor och förgyllning. Ornamenterade handtag. Mattallrikar 37st, förrättstallrikar 12st, djupa tallrikar 9st, assietter 17st, såsskålar 2st, terriner med lock 2st samt uppläggningsfat 5st. Bruksslitage, några delar med skada. (Mattallrikarnas diameter 24)
700 SEK | 2020-06-07 12:04 |
650 SEK | 2020-06-06 11:08 |
500 SEK | 2020-06-05 19:25 |
200 SEK | 2020-06-05 13:25 |
100 SEK | Startpris |